Ndërlidhjet

Në kërkim të jetës në Mars


Në kërkim të jetës në Mars
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00

NASA ka dërguar në planetin Mars një robot tjetër që do të mbledhë të dhëna nëse më herët ka pasur jetë. Sonda Perseverance zbarkoi në planetin e kuq pas shtatë muajsh udhëtim. Përgatitën: Fatos Bytyçi dhe Arben Hoti

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG