Ndërlidhjet

Një ditë në një spital fushor të Ukrainës


Një ditë në një spital fushor të Ukrainës
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Pranë vijës së parë të frontit, mjekët ukrainas luftojnë në betejën e përditshme mes jetës dhe vdekjes. Radio Evropa e Lirë kaloi një ditë në një spital fushor pranë Bakhmutit, në Ukrainën lindore, të cilin forcat ruse po përpiqen ta pushtojnë. (Përgatitën: Syzanë Paçarizi dhe Lendi Susuri)

XS
SM
MD
LG