Ndërlidhjet

Stërvitje, diplomaci, mbrojtje: Fotografitë e fundit nga kriza në Ukrainë

Rusia zhvillon stërvitje ushtarake afër kufirit me Ukrainën, një aktiviste nga FEMEN proteston kundër regjistrimit të grave në ushtri, dhe një pjesëtar i Gardës Kombëtare qëllon për vdekje pesë persona në rajonin ukrainas, Dnipropetrovsk, mes tensionesh në rritje në Ukrainë dhe përreth saj.
(Përgatiti: Syzanë Paçarizi)

Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG