Ndërlidhjet

Pamje pas sulmit të dyshuar kimik në Duma të Sirisë


Pamje pas sulmit të dyshuar kimik në Duma të Sirisë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:36 0:00

Dhjetëra persona kanë vdekur në një sulm të dyshuar kimik në qytetin sirian Duma, që gjendet në enklavën e Gutës Lindore, kanë thënë aktivistët dhe ekipet e vullnetarëve. Helmetat e Bardha dhe grupet e tjera të aktivistëve, kanë thënë se me helikopterë janë hedhur mbi Duma bomba fuçi që kishin gazra toksike, duke bërë që njerëzit të ngufateshin. Video: Reuters

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG