Ndërlidhjet

Pamje pas sulmit të dyshuar kimik në Duma të Sirisë


Pamje pas sulmit të dyshuar kimik në Duma të Sirisë
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:36 0:00

Dhjetëra persona kanë vdekur në një sulm të dyshuar kimik në qytetin sirian Duma, që gjendet në enklavën e Gutës Lindore, kanë thënë aktivistët dhe ekipet e vullnetarëve. Helmetat e Bardha dhe grupet e tjera të aktivistëve, kanë thënë se me helikopterë janë hedhur mbi Duma bomba fuçi që kishin gazra toksike, duke bërë që njerëzit të ngufateshin. Video: Reuters

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG