Ndërlidhjet

Sulm në një xhami shiite në Kabul


Sulmues të armatosur kanë sulmuar sot një xhami shiite në kryeqytetin afgan, Kabul. Makinat e ndihmës së shpejt janë parë duke u nisur në vendin e ngjarjes. Policia ka thënë se një sulmues vetëvrasës ka shpërthyer eksplozivët e tij, gjatë lutjeve të së premtes në xhaminë Imam Zaman. Dëshmitarët po ashtu kanë thënë se kanë dëgjuar të shtëna me armë dhe kanë parë sulmues duke hedhur granata. Ministria e Shëndetësisë ka thënë se dhjetëra persona janë vrarë ose plagosur.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG