Ndërlidhjet

“Nata e terrorit rus” ndaj qyteteve ukrainase

Rusia ka lëshuar mbi 20 raketa dhe dy dronë drejt Kievit dhe qyteteve të tjera ukrainase më 28 prill. Zyrtarët thanë se të paktën 12 persona u vranë në sulmin e parë të shkallës së gjerë në pothuajse dy muaj. Qyteti më i goditur nga sulmet vdekjeprurëse është ai i Umanit.


Kujdes: Përmbajtja mund të jetë shqetësuese për disa shikues! - Klikoni për ta zbuluar
Një nga viktimat në Uman ishte një 75-vjeçare, e cila ishte duke fjetur në kohën kur ndërtesa e saj u godit nga sulmet ruse. Ekipet emergjente besojnë se ajo vdiq si pasojë e gjakderdhjes së brendshme të shkaktuar nga dridhjet pas shpërthimit.

Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG