Ndërlidhjet

Sulmet në Ukrainë nëpërmjet fotografive

Tym e zjarr nga bombardimet, raketa të hedhura në rrugë e banorë me valixhe duke u larguar, janë imazhet që vijnë nga Ukraina në mëngjesin e 24 shkurtit. Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, autorizoi një “operacion ushtarak” në Ukrainë, në orën 5:55 të mëngjesit të 24 shkurtit, 2022. Disa minuta më vonë pasuan granatimet e para.Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyi, tha se Rusia ka kryer sulme me raketa në infrastrukturën e Ukrainës dhe mbi rojet kufitare.
(Përgatiti: Syzanë Paçarizi)

Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG