Ndërlidhjet

Pasojat e sulmit vdekjeprurës me raketa në Lviv

Të paktën pesë persona u vranë dhe shumë të tjerë u plagosën gjatë natës mes 5 e 6 korrikut pas sulmit më të madh në infrastrukturën civile në Lviv që nga pushtimi i plotë i Ukrainës nga Rusia. Sulmi shkatërroi kate të tëra të një ndërtese banimi, duke i mbuluar rrugët me rrënoja.
(Përgatiti: Syzanë Paçarizi)


XS
SM
MD
LG