Ndërlidhjet

Policia raporton për disa viktima nga të shtënat në një universitet në Llas Vegas


Policia në Las Vegas, fotografi nga arkivi.
Policia në Las Vegas, fotografi nga arkivi.

Një person i dyshuar është gjetur i vdekur pas një sulmi me të shtëna me armë zjarri në kampusin e Universitetit të Nevadas në Llas Vegas.

Policia ka thënë se besohet se janë “disa viktima” si pasojë e sulmit, afër ndërtesës së universitetit.

Asnjë detaj nuk është dhënë për numrin e viktimave.

Të gjithë ndërtesat e universitetit do të mbyllen të mërkurën.

Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Karine Jean-Pierre, ka thënë se Shtëpia e Bardhë është duke e monitoruar situatën.

Carolyn Goodman, kryetare e Llas Vegasit, e ka quajtur lajmin “tragjik dhe zemërthyes”, dhe ka thënë se po lutet për secilin.

Byroja Federale e Hetimeve (FBI) është duke i ndihmuar policisë lokale në kryerje të hetimeve.

XS
SM
MD
LG