Ndërlidhjet

Të pastrehët e ishullit Lesbos

Greqia ka nisur të dërgojë ndihma për mijëra migrantë që kanë mbetur në qiellin e hapur të ishullit Lesbos, pasi një zjarr i madh ka shkatërruar kampin e tyre.

Për të dytën natë dhe radhë, familjet kanë fjetur nëpër rrugë dhe parkingje pasi janë larguar nga kampi Moria, ku deri më tani kanë jetuar rreth 13,000 persona.


Trego më shumë

XS
SM
MD
LG