Ndërlidhjet

Takimi i dytë Kurti-Vuçiq


Takimi i dytë Kurti-Vuçiq
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:26 0:00

Në Bruksel ka filluar takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me ndërmjetësim të Bashkimit Evropian. Para se të fillojë takimi, shefi i Politikës së Jashtme dhe Sigurisë i BE-së, Josep Borrell, ka thënë se shpreson që ky takim mos të jetë si ai i qershorit pasi nuk solli asnjë rezultat. (Përgatiti: Arben Hoti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG