Ndërlidhjet

Takohen Biden dhe Putin


Takohen Biden dhe Putin
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:33 0:00

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden u takua me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Në samitin që po mbahet në Gjenevë, dy liderët pritet të flasin për një sërë temash, përfshirë kontrollin e armëve, krimet kibernetike dhe spiunazhin, ndryshimin e klimës dhe situatën me pandeminë COVID-19. Ky është takimi i parë i Bidenit me Putinin, që kur ai u bë president i Shteteve të Bashkuara.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG