Ndërlidhjet

Takimi i dytë ndërmjet Hotit dhe Vuçiqit në Bruksel


Takimi i dytë ndërmjet Hotit dhe Vuçiqit në Bruksel
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:24 0:00

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, u takuan në Bruksel, ku biseduan për një varg çështjes. Hoti tha se është shënuar përparim në draftimin e marrëveshjes finale, ndërkaq Vuçiq tha se në këtë takim kanë hapur edhe temën e Asociacionit të komunave me shumicë serbe.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG