Ndërlidhjet

Talibanët e kthejnë Afganistanin njëzet vjet prapa

Disa javë pasi militantët e rimorën në kontroll Kabulin dhe krejt vendin, Afganistani është kthyer në të kaluarën e zymtë të dy dekadave më parë, teksa talibanët po kufizojnë liritë e qytetarëve dhe po ushtrojnë dhunë.

(Përgatiti: Trim Haliti)

Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG