Ndërlidhjet

Të jetosh me HIV/AIDS në Kosovë...


Të jetosh me HIV/AIDS në Kosovë...
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:28 0:00

I infektuar me HIV/AIDS që nga viti 1995, Mentori jeton në qytetin e Pejës dhe thotë se e menaxhon sëmundjen mirë. Ai, tash e 21 vjet jeton me këtë virus. Duke folur për Radion Evropa e Lirë tregon për vështirësitë që has gjatë jetës, duke cekur se vazhdon të ndihet i stigmatizuar për shkak se njerëzit nuk kanë ende shumë njohuri për sëmundjen.(Video: Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG