Ndërlidhjet

Si është të shkosh në shkollë në Ukrainën e pushtuar nga Rusia?


Si është të shkosh në shkollë në Ukrainën e pushtuar nga Rusia?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Rrëfime rrëqethëse janë shfaqur për jetën shkollore të fëmijëve në pjesët ukrainase të pushtuara nga Rusia. Atje librat shkollorë ukrainas u dogjën dhe u zëvendësuan me tekste të reja të shkruara pjesërisht nga një këshilltar i presidentit rus, Vladimir Putin. Një 14-vjeçare që shkoi në një shkollë të tillë tha, "ata filluan të na godasin me çekan me gjithçka pro-ruse".

XS
SM
MD
LG