Ndërlidhjet

Të shtëna jashtë aeroportit të Kabulit teksa kaosi po vazhdon


Të shtëna jashtë aeroportit të Kabulit teksa kaosi po vazhdon
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00

Të shtëna paralajmëruese janë shkrepur në aeroportin e Kabulit, më 19 gusht, për të kontrolluar turmat e mëdha që po vazhdonin të tuboheshin para mureve të larta. Mijëra njerëz janë grumbulluar te aeroporti, duke kërkuar me ngulm të ikin nga kryeqyteti, pas rënies së tij në duart e talibanëve. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG