Ndërlidhjet

Teknologjia antidron që po evoluon në vijën e frontit në Ukrainë

Dronët e lirë dhe të armatosur e kanë transformuar fushën e betejës në Ukrainë dhe i kanë detyruar ushtritë të provojnë mënyra të shumta të reja kundër kërcënimit vdekjeprurës.

Nga kamuflimi te të shtënat me disa armë përnjëherë, këtu janë 11 pajisje dhe improvizime të ndryshme kundër dronëve që po përdoren nga forcat ukrainase dhe ato ruse.

(Përgatiti: Syzanë Paçarizi)


Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG