Ndërlidhjet

Video

Protestë me tensione në Mitrovicë


Policia e Kosovës dhe ajo e misionit evropian për sundimin e ligjit, EULEX, po përdorin gazin lotsjellës për të shpërndarë turmën e protestuesve në Mitrovicë. Protestuesit kanë hedhur gurë në drejtim të policisë, kurse në vend të ngjarjes është parë edhe një autoambulancë. Të paktën dy veturave u është vënë flaka.(Video: Amra Zejneli)

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG