Ndërlidhjet

Protestë me tensione në Mitrovicë


Protestë me tensione në Mitrovicë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Policia e Kosovës dhe ajo e misionit evropian për sundimin e ligjit, EULEX, po përdorin gazin lotsjellës për të shpërndarë turmën e protestuesve në Mitrovicë. Protestuesit kanë hedhur gurë në drejtim të policisë, kurse në vend të ngjarjes është parë edhe një autoambulancë. Të paktën dy veturave u është vënë flaka.(Video: Amra Zejneli)

XS
SM
MD
LG