Ndërlidhjet

Në kërkim të të mbijetuarve nga tërmeti në Turqi dhe Siri

Tërmeti prej 7.8 shkallësh të Rihterit, që goditi Turqinë dhe Sirinë ka lënë mijëra njerëz të vdekur dhe mijëra të tjerë të lënduar. Nga lëkundjet e mëdha të tokës, shumë ndërtesa janë shkatërruar, duke bllokuar nën rrënoja banorët. Ekipet e shpëtimit po vazhdojnë kërkimet për të mbijetuar.


Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG