Ndërlidhjet

Kroacia pas tërmetit të fuqishëm

Një tërmet i fuqishëm goditi Kroacinë më 29 dhjetor. Ai është ndjerë pas orës 12:00 në kryeqytetin Zagreb, por edhe në Bosnje dhe Hercegovinë dhe Serbi. Qendra Seizmologjike Euro-mesdhetare (EMSC) ka raportuar se fuqia e tij ishte 6.4 shkallë të Rihterit. Sipas EMSC, epiqendra ishte 46 kilometra në juglindje të Zagrebit.


Trego më shumë

XS
SM
MD
LG