Ndërlidhjet

Termokiss - aty ku secila ide ka vend për diskutim


Termokiss - aty ku secila ide ka vend për diskutim
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:10:41 0:00

Termokiss është një qendër socio-kulturore në Lagjen Dardania në Prishtinë. Funksionon si hierarki horizontale, në të cilën secila ide dhe mendim ka vend për diskutim. I ndërtuar në vitet ’90 nga kompania e ngrohjes, Termokos, objekti ishte lënë pas dore. Por, në vitin 2016, një grup vullnetarësh u bashkuan për ta bërë fillimisht funksional dhe për ta shndërruar, më pas, në qendër për komunitetin.

XS
SM
MD
LG