Ndërlidhjet

Afganistani buzë rënies

Beteja të ashpra po zhvillohen në Afganistan derisa forcat qeveritare dhe milicitë private luftojnë për të zmbrapsur militantët talibanë. Këta të fundit kanë shënuar fitore të mëdha në fushën e betejës, qëkur forcat ndërkombëtare kanë filluar tërheqjen nga Afganistani më 1 maj. (Përgatiti: Valona Tela)

Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG