Ndërlidhjet

Paragjykime që thyhen përmes filmit


Paragjykime që thyhen përmes filmit
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:22:22 0:00

Fleta Kaliqani, 20-vjeçare, nga Peja dhe Urosh Vasiljeviq, 39-vjeçar, nga Beogradi, janë bërë pjesë e filmit dokumentar të realizuar nga gazetari Idro Seferi, “Kosovë: Hera e Parë” dhe “Serbi: Hera e Parë”. Fleta dhe katër shqiptarë të tjerë të Kosovës kanë qëndruar për një javë në Serbi, ndërsa Uroshi dhe katër serbë të tjerë nga Serbia e kanë vizituar Kosovën. Qëllimi i këtij filmi është që qytetarët e të dyja vendeve të njihen për së afërmi me njëri-tjetrin dhe të thyhen paragjykimet.

XS
SM
MD
LG