Ndërlidhjet

Tornadoja bën kërdinë në Çeki


Tornadoja bën kërdinë në Çeki
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:47 0:00

Rrugët e fshatrave në jug të Republikës Çeke janë mbushur me rrënoja të ndërtesave të dëmtuara, pasi një tornado e rrallë goditi zonën në natën e së enjtes (24 qershor), duke i marrë jetën disa personave, e duke lënë të lënduar dhjetëra të tjerë. Stuhitë e fuqishme kanë shkulur kulmet e shtëpive dhe ndërtesave të tjera, kanë thyer dritaret, kanë përmbysur automjetet dhe kanë shpërndarë rrënojat nëpër rrugë e fusha. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG