Ndërlidhjet

Nxënësit ndihmojnë trajnerin rus pas gjobës për heqjen e shenjës "Z"


Nxënësit ndihmojnë trajnerin rus pas gjobës për heqjen e shenjës "Z"
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Një trajner rus sporti ka folur kundër luftës në Ukrainë dhe dy herë e ka hequr një shenjë “Z” pro-pushtimit nga dera e një shkolle në fshatin siberian Burjatia. Valery Yakovlev ka thënë se nuk i pëlqen “programimi” i fëmijëve me simbole që promovojnë luftë. Kur roja e shkollës e raportoi atë në polici, Yakovlevit iu shqiptua gjobë prej 100 dollarësh për diskreditimin e ushtrisë ruse. Por, një nismë e nxënësve për mbledhjen e fondeve ka grumbulluar 240 dollarë për vetëm dy ditë. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG