Ndërlidhjet

Traktori i blinduar lëvron arat e minuara të Ukrainës


Traktori i blinduar lëvron arat e minuara të Ukrainës
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:47 0:00

Një bujk ukrainas ka gjetur një mënyrë të re për të vazhduar punimin e arave të tij, pasi ato janë mbushur me mina ruse. Ai ka blerë një traktor të përdorur, e ka veshur atë me blindë dhe e ka lidhur me një pajisje për ngasjen e tij me telekomandë. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG