Ndërlidhjet

Përleshje mes qytetarëve dhe policisë në Zveçan


Përleshje mes qytetarëve dhe policisë në Zveçan
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:00:40 0:00

Policia e Kosovës përdori gaz lotsjellës dhe shok-bomba për t'i shpërndarë qytetarët e tubuar para objektit komunal në Zveçan - komunë e banuar me shumicë serbe në pjesën veriore të vendit. Paraprakisht, policia njoftoi se po asistonte kryetarët e rinj të komunave veriore: Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok, për të hyrë në objektet zyrtare të komunave përkatëse.

XS
SM
MD
LG