Ndërlidhjet

Trendafilova: Të gjithë keqbërësit do të sillen para drejtësisë


Trendafilova: Të gjithë keqbërësit do të sillen para drejtësisë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:05:35 0:00

Kryetarja e Dhomave të Specializuara, Ekatarina Trendafilova, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, ka thënë se kushdo që ka kryer krime lufte të cilat bien nën jurisdiksionin e gjykatës do të sillen para drejtësisë. Trendafilova ndodhet në vizitën e parë në Kosovë që kur mori detyrën e kryetares së Gjykatës. Në intervistë, ajo flet pse nuk ka takuar presidentin dhe kryeministrin e Kosovës si dhe a priten aktakuzat e para.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG