Ndërlidhjet

Minatorët, si opsion të grevës, shohin edhe futjen në minierë


Minatorët, si opsion të grevës, shohin edhe futjen në minierë
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Minatorët e "Trepçës" kanë hyrë në ditën e katër të grevës në shenjë pakënaqësie me draft-statutin e kombinatit “Trepça”, të miratuar nga Qeveria e Kosovës. Gjatë muajit të kaluar, si formë paralajmëruese, minatorët kanë mbajtur greva njëorëshe. Por, sipas tyre, institucionet nuk i kishin shqyrtuar kërkesat e parashtruara. Minatorët thonë se pa plotësimin kërkesave të tyre, ata nuk do të dalin nga greva dhe paralajmërojnë veprime tjera në rast të mospërmbushjes së kërkesave. (Video: Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG