Ndërlidhjet

Trump dhe Biden thonë se do të fitojnë, por rezultati zgjedhor është i paqartë


Trump dhe Biden thonë se do të fitojnë, por rezultati zgjedhor është i paqartë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Vendvotimet janë mbyllur në Shtetet e Bashkuara në mbrëmjen e 3 nëntorit, mirëpo shumë vota përmes postës janë ende duke u numëruar. Në orët e para të 4 nëntorit, asnjëri kandidat për president nuk ka siguruar fitore bindëse. Kandidati demokrat, Joe Biden ka thënë se është në rrugë drejt fitores, ndërkohë që presidenti amerikan, Donald Trump ka shpallur fitore para kohe, dhe ka përsëritur pretendimet e pabazuara se votimi përmes postës është manipuluar. (Përgatitën: Krenare Cubolli dhe Lendi Susuri)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG