Ndërlidhjet

Trump flet për "krizë humanitare" në kufi me Meksikën


Trump flet për "krizë humanitare" në kufi me Meksikën
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se është “duke u rritur kriza humanitare dhe ajo e sigurisë” në kufirin e Shteteve të Bashkuara me Meksikën, në adresimin e tij të parë televiziv nga Zyra Ovale. Trump i ka bërë thirrje Partisë Demokratike të miratojë në Kongres projektligjin për financimin e murit kufitar, ashtu që të parandalohen imigrantët ilegalë dhe kontrabanda. Liderët demokratë në anën tjetër e kanë akuzuar Trumpin për prodhim të krizës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG