Ndërlidhjet

Vritet ambasadori rus në Ankara


Vritet ambasadori rus në Ankara
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:45 0:00

Ambasadori i Rusisë në Ankara, Andrej Karlov, është qëlluar për vdekje. Sulmuesi ka thënë se vrasja "është hakmarrje për Alepon dhe Sirinë". Ngjarja ka ndodhur në një galeri të arteve, të hënën, në kryeqytetin turk. (AP still photo/Reuters video)

XS
SM
MD
LG