Ndërlidhjet

"A kanë vdekur apo janë gjallë?": Mijëra të zhdukur pas tërmeteve në Turqi


"A kanë vdekur apo janë gjallë?": Mijëra të zhdukur pas tërmeteve në Turqi
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:33 0:00

Mijëra persona kanë vdekur pasi dy tërmete të fuqishme goditën Turqinë brenda 12 orësh gjatë 6 shkurtit. Operacionet e kërkimit dhe shpëtimit po vazhdojnë nëpër vendbanimet e prekura nga tërmetet, ku janë shembur shumë ndërtesa, nën rrënojat e të cilave besohet të kenë mbetur të ngujuar shumë njerëz. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG