Ndërlidhjet

Ushtarët ukrainas shpjegojnë se si i rrëzojnë aeroplanët luftarakë rusë


Ushtarët ukrainas shpjegojnë se si i rrëzojnë aeroplanët luftarakë rusë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:22 0:00

Një betejë e përgjakshme po vazhdon për kontrollin e Bahmutit, një qytet në rajonin e Donjeckut, në Ukrainë. Në vijën e frontit, trupat ukrainase e mbrojnë qiellin e tyre me sisteme portative të mbrojtjes ajrore, të njohura edhe si MANPADS. Korrespondenti i Radios Evropa e Lirë, Maryan Kushnir, ka biseduar me ushtarët ukrainas për mënyrën se si ata mbrohen kundër sulmeve ajrore ruse në Donbas. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Lendi Susuri)

XS
SM
MD
LG