Ndërlidhjet

Ukrainasit thonë se raketat amerikane po e bëjnë dallimin


Ukrainasit thonë se raketat amerikane po e bëjnë dallimin
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Sistemet raketore amerikane HIMARS kanë kontribuuar në dobësimin e fuqisë së ushtrisë ruse, duke hedhur në erë depo municionesh, qendra komanduese dhe objektiva tjerë të rëndësishëm. Ushtarët ukrainas në lindje të Ukrainës thonë se situata ka ndryshuar pas përdorimit të armëve amerikane në fushëbetejë. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG