Ndërlidhjet

Ukrainasi që humbi familjen nga sulmi rus flet për tragjedinë


Ukrainasi që humbi familjen nga sulmi rus flet për tragjedinë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:05:47 0:00

Më 6 mars, Serhiy Perebyinis e humbi tërë familjen e tij – bashkëshortja dhe dy fëmijët e tij u vranë teksa po përpiqeshin të largoheshin nga periferia e Kievit. Vdekja e tyre, si pasojë e goditjes nga një predhë ruse, u dokumentua nga gazetarët në vendin e ngjarjes, ndërsa pamjet e trupave të tyre të pajetë u shpërndanë dhe u shikuan në mbarë botën. Perebyinis ka biseduar me Current Time, projekt i Radios Evropa e Lirë, për tragjedinë. PARALAJMËRIM: Kjo video ka pamje shqetësuese. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Lendi Susuri)

XS
SM
MD
LG