Ndërlidhjet

'Ku mund të shkoj me dhinë time?’: Ukrainasit afër vijës së parë të frontit


'Ku mund të shkoj me dhinë time?’: Ukrainasit afër vijës së parë të frontit
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Rrugë të zbrazura, ndërtesa të bombarduara dhe kratere të gjatësisë së një autobusi. Por, asnjëra nuk përbën arsye të mjaftueshme për banorët e paktë të fshatit ukrainas, Novomihajlivka, që të largohen prej aty. Bombardimet ruse e kanë shkatërruar gjithë territorin, por aty janë ende pak banorë që kujdesen për kopshtet e tyre, apo ndonjë dhi të vetmuar. Ushtarët ukrainas thonë se rusët po e sakrifikojnë vazhdimisht këmbësorinë në rajonet e afërta.

XS
SM
MD
LG