Ndërlidhjet

Ukrainasit detyrohen të ikin mes ashpërsimit të sulmeve ruse


Ukrainasit detyrohen të ikin mes ashpërsimit të sulmeve ruse
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Banorët që kanë qëndruar në qytetin lindor Avdijivka, në Ukrainë, tani kanë vendosur të largohen në ndonjë vend më të sigurt, teksa rreziku po rritet. Në komunën e goditur rëndë janë ashpërsuar bombardimet nga artileria ruse. Teksa armiku po bën përparime të vogla në zonat përreth Avdijivkës, ushtarët, mjekët dhe policët ukrainas janë të vendosur për rezistencë. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG