Ndërlidhjet

Gruri ukrainas digjet në kohën e krizës ushqimore

Vala e të nxehtit dhe djegia potencialisht e qëllimshme e tokës bujqësore në Ukrainë i kanë shtuar një element të ri të frikshëm pushtimit rus, teksa fusha të mbjella me grurë po shkatërrohen nga zjarret.


Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG