Ndërlidhjet

Kievi goditet nga një breshëri raketash ruse

Rusia ka kryer sulme me raketa ndaj Kiev, kryeqytetin ukrainas, mëngjesin e 21 marsit. Si pasojë e sulmeve janë plagosur të paktën dhjetë persona dhe janë dëmtuar ndërtesa banimi dhe ndërtesa industriale, thanë zyrtarët lokalë.


Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG