Ndërlidhjet

SHBA jep mbështetje për sovranitetin e Ukrainës


Presidenti ukrainas, Petro Poroshenko ka pritur në Kiev, Sekretarin amerikan të Shtetit, Rex Tillerson, ku ka thënë se ka marrë mbështetjen e SHBA-së për Ukrainën. Në konferencën për media, Sekretari Tillerson ka thënë se SHBA-ja kërkon rivendosjen e “sovranitetit dhe integritetit territorial” të Ukrainës. (Video: Reuters)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG