Ndërlidhjet

Ura e planifikuar mbi lumin Buna


Ura e planifikuar mbi lumin Buna
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:00:13 0:00

Kryeministrat e Malit të Zi dhe Shqipërisë, Dritan Abazoviq dhe Edi Rama, prezantuan një projekt të përbashkët për ndërtimin e një ure mbi lumin Buna që do të lidhë dy vendet. Ura prej 310 metrash do ta shkurtojë rrugën nga Plazhi i Madh i Ulqinit deri në Velipojë, nga 70 kilometra në disa sosh.

XS
SM
MD
LG