Ndërlidhjet

Uragani Ida shkatërron shumë shtëpi në SHBA


Uragani Ida shkatërron shumë shtëpi në SHBA
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Rreth një milion shtëpi mbetën pa energji elektrike e shumë të tjera u shkatërruan kur urgani Ida goditi vendbanime në Luiziana. Erërat e fuqishme arritën deri në 240 kilometra në orë. Autoritetet thanë se tash parashikohet të bjerë shi i rrëmbyeshëm dhe të ketë përmbytje.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG