Ndërlidhjet

Ushtarët gjermanë largohen nga Prizreni


Ushtarët gjermanë largohen nga Prizreni
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:08 0:00

Shumë qytetarë në Prizren u kanë duartrokitur ushtarëve gjermanë, të cilët nga e enjtja janë larguar nga ky qytet dhe do të stacionohen në Prishtinë. Ushtarët e NATO-s erdhën në Prizren pas mbarimit të luftës në vitin 1999. Rreth 300 ushtarë gjermanë shërbejnë në kuadër të KFOR-it që ka 4000 paqeruajtës në Kosovë.(Kamera: A. Hoti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG