Ndërlidhjet

"Duhet të kthehem në front": Ushtarët e gjymtuar ukrainas vazhdojnë të luftojnë


"Duhet të kthehem në front": Ushtarët e gjymtuar ukrainas vazhdojnë të luftojnë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Në Kiev, Qendra për Protetikë, Ortotikë dhe Rehabilitim ofron trajtim të specializuar për ukrainasit e gjymtuar. Lufta e Rusisë kundër Ukrainës ka rritur numrin e ushtarëve dhe civilëve të gjymtuar. Qendrat e rehabilitimit u ndihmojnë të plagosurve rëndë t’i kthehen jetës normale dhe, në disa raste, ushtarët e gjymtuar edhe arrijnë të kthehen në detyrë për të luftuar. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG