Ndërlidhjet

E veja e civilit të vrarë ukrainas reagon ndaj pranimit të fajësisë së ushtarit rus


E veja e civilit të vrarë ukrainas reagon ndaj pranimit të fajësisë së ushtarit rus
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

E veja e një civili ukrainas të vrarë nga ushtari i parë rus që po përballet në gjyq me akuzën për krime lufte në Ukrainë, deklaroi se ai “mund të gjuante huq” ndaj burrit të saj, në vend që t’i zbatonte urdhrat. Bashkëshorti i Kateryna Shelipovas, Oleksandri, u godit për vdekje gjatë ditëve të para të pushtimit rus në Ukrainë. Ushtari rus i akuzuar për vrasjen e Shelipovit u deklarua fajtor në gjykatën e Kievit më 18 maj. (Përgatitën: Besmir Nenaj dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG