Ndërlidhjet

"Vuaj me dinjitet": Si e përballoi ushtarja e ve ukrainase robërimin rus


"Vuaj me dinjitet": Si e përballoi ushtarja e ve ukrainase robërimin rus
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:05:47 0:00

E liruar së voni në kuadër të një shkëmbimi të burgosurish, ushtarja ukrainase, Valeria Subotina, ka treguar për projektin e Radios Evropa e Lirë, Current Time, se si i ka përballuar 327 ditë robërimi rus si e burgosur e luftës. Pasi bashkëshorti i saj u vra në luftime, dy ditë pas martesës së tyre, ajo thotë se nuk kishte çfarë të humbte më. Valeria dhe Andriy Subotin u martuan në fabrikën e rrethuar të çelikut Azovstal, në Mariupiol, para se ajo të zihej rob. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG