Ndërlidhjet

Vajza e artë e Kosovës


Vajza e artë e Kosovës
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Për vajzën nga Peja, e cila kishte nisur të merret me sportin e xhudos në moshën 8 vjeçe, në klubin e xhudos “Ipon”, askush nuk kishte menduar se do të bëhej kampione e botës dhe kampione olimpike. Majlinda Kelmendi ka bërë që të ngrihet dhe nderohet flamuri i Kosovës në dy nga vendet, të cilat nuk e kanë njohur atë, në Rusi në kampionatin botëror në vitin 2014, si dhe në Rio de Janeiro në Brazil, në lojërat olimpike në vitin 2016. (Video: Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG