Ndërlidhjet

Vajza ruse merret në pyetje nga policia për mbështetjen ndaj Ukrainës


Vajza ruse merret në pyetje nga policia për mbështetjen ndaj Ukrainës
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

Nxënësja ruse, Varvara Zholiker, është gjendur nën hetime policore, pasi publikoi një flamur ukrainas në rrjetet sociale. Një mësues e kishte raportuar atë në polici, ndërsa familja e saj po vazhdon të mbikëqyret nga autoritetet. Zholiker, 11-vjeçare, dhe nëna e saj, kanë ngritur padi, duke e akuzuar policinë për arrestim të pajustifikuar. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG